Kulinarinis paveldas. Tai terminas kuris tikriausiai visada buvo, bet mūsų leksikone atsirado ne taip ir seniai.

Tai sūris yra viena iš kelių svariausių Italijos ir Prancūzijos kulinarinio paveldo sudedamųjų.

Mano akimis šių šalių kulinarinio paveldo pamatas yra duona, sūris ir vynas. Kalbant apie Italiją turime pastą pirmoje vietoje kartu su duona.

Duona visose kultūrose yra absoliutus viso ko pamatas, bet šį kartą mes kalbame apie sūrį.

Sūrio tema yra tokios apimties, kad net gimus Italijoje ar Prancūzijoje ir visą gyvenimą pašventus vien tik šiai temai gyvenimo gali ir pritrūkti, kad perprasti visas šio stebuklo subtilybes.

Galbūt todėl kiekvienas regionas turi vieną ar kelias savo sūrio rūšis ir saugo šimtmetines jo gamybos tradicijas.

Šiais laikais dėl milžiniško suvartojimo turime ir pramoninę sūrio gamybą. Kas tai yra ir kaip tai vertinti?

Pramoninė gamyba neturi tokių gilių tradicijų ir naturalių salygų sukurti autentiškus produktus, bet masinės gamybos produktai yra unikalūs savaip. Todėl labai smarkiai nesutinku su tais kurie nuvertina masinės gamybos produktus ir juos nurašo.

Masinė gamyba nuo mažų ūkių skiriasi iš esmės tik apimtimi. Tiek kokybės kontrolė, ties meilės bei aistros ir rankų darbo gamybos procese abiem atvejais yra tiek pat.

Suprantama masinės gamybos produktas visada yra konkurencingesnis savo kaina nes produktų pirkimo kaina dideliais kiekiais yra žemesnė ir pats gamybos procesas bei logistika yra maksimaliai optimizuota.

Masinės gamybos produktams suteikiu netgi ir socialinės misijos prasmę nes galimybė įsigyti kokybiškus ir savitus produktus žemesne kaina suteikia galimybę pasimėgauti išskirtiniais skoniais ir mažesnes finansines galimybes turintiems žmonėms. Taip pat šis sprendimas padeda supaprastinti savo gyvenimą ir tiems kurie nesuka sau galvos dėl finansų, bet yra tiesiog labai užimti savo gyvenime. Tai galimybė turėti patogiai prieinamą ir patinkantį produktą yra didelis privalumas.

Skonio prasme pasakyti, kad masinės gamybos produktai yra prastesni būtų visiška netiesa nes jie yra lygiai tiek pat saviti kaip ir mažuose ūkiuose gaminami sūriai.

Todėl pasikliaukite savo jusle ir rinkitės tai kas jums tinka ir patinka.

Italijos ir Prancūzijos kulinarinio paveldo, o ir bendrai pačių kultūrų esmė yra gebėjimas džiaugtis ir mėgautis gyvenimu. Atrasti nuostabias akimirkas ir jomis dalintis su visais aplink bei jas branginti.

By stailas